Naše společnost v rámci svých služeb poskytovaných investorům nabízí i instalaci Elektronického systému včasné detekce požáru. 

Mnoho lidí dnes ještě systém detekce požáru nedoceňuje a považuje za zbytečnost. Opačný názor však mají ti, kteří už se se zahořením ve svém domě setkali. Dokážete si představit, jak by to vypadalo ve vašem bytovém domě ve chvíli, kdyby v něm někde vzniknul požár? Kouř by se šířil komínovým efektem po chodbách a brzy by byla velmi ztížená viditelnost nebo by nebylo vůbec vidět. Evakuace po schodišti by byla velmi obtížná a výtah by nejezdil. A kdyby k tomu došlo v noci kdy je dům plný obyvatel a ve spánku nic neslyší, mohl by nastat velký problém s opuštěním domu. 

Náš elektronický systém včasné detekce požáru nedokáže požáru zabránit, ale dokáže při vzniku požáru nebo kouře díky nainstalovaným čidlům a výkoné siréně včas spustit poplach. To zaručí včasnou a bezpečnou evakuaci obyvatel a přivolání HZS.

Naše společnost instaluje do panelových a bytových domů  certifikovaný systém renomovaného německého výrobce JOB Detectomat. Tento systém se skládá z ústředny, kouřových čidel, tísňových tlačítek a sirény. Kouřová čidla nainstalovaná v podlažích automaticky detekují kouř neb požár a spouští poplach. Tísňová tlačítka slouží k manuálnímu spuštění poplachu, např. pro případ zahoření v bytě, kdy se ještě nedostal k chodbovým čidlům. Celý systém je opatřen záložním zdrojem, který umožňuje funkci i při výpadku el. proudu. Obsluha ústředny je velmi jednoduchá a zvládne jí zaučená pověřená osoba.

V domech, kde je tento systém nainstalovaný mají obyvatelé určitě klidnější spánek.

 

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím