Na základě velkého zájmu obyvatel rekonstruovaných bytových domů o výměnu elektroinstací v bytových jednotkách, jsme se rozhodli naši elektromontážní činnost rozšířit i o provádění těchto elektromontážních prací.

Každý kdo má v bytě starou elektroinstalaci s hliníkovými vodiči, se setkává s tím, že velký příkon dnešních spotřebičů způsobuje přetížení stávajícího rozvodu a výpadky jističů. Hliníkové vodiče se ve spojích smršťují, proto je potřeba pravidelně dotahovat všechny spoje v zásuvkách a vypínačích. Většina lidí o tom ale nemá vůbec ponětí, tak dochází v uvolněných spojích v zásuvkách nebo vypínačích k jiskření a zahřívání. Z toho se pak stává velmi vysoké riziko vzniku požáru.

První otázka, kterou od zájemců o výměnu elektroinstalace v bytě slyšíme, je: Kolik to asi bude stát peněz ?

Vzhledem k tomu, že je každý byt je na tom jinak, co se týče již dříve udělaných úprav a přestaveb a každý majitel bytu má individuální požadavky na nový rozsah instalací, nelze paušálně předem stanovit předpokládanou cenu realizace. Navíc zde hraje velkou roli i skutečnost, zda se elektroinstalace mění v prázdném bytě, ve kterém probíhají i stavební úpravy nebo v bytě, kde se bydlí a dojde pouze k odsunutí nábytku od stěn do středu místnosti. Prvním krokem je telefonický rozhovor s naším specialistou, který po telefonu zjistí požadavky zákazníka a dispozice bytu. V této fázi se dá již udělat orientační cenová nabídka. Poté následuje návštěva našeho technika, který z majitelem bytu probere možnosti a provedede prohlídku stávajícího stavu. Zájemci navrhneme ideální řešení, zpracujeme finální cenovou nabídku a domluvíme se na termínu realizace.

Nejlepší je provádět výměnu v prázdném bytě, při stavebních úpravách, kdy jsme schopni kabeláž umístit pod omítku. Ne vždy je to však možné, proto máme varianty i pro byty, kde se bydlí, kde rozvody umisťujeme do plastových elektrikářských lišt. Vždy vyměňujeme všechny prvky tohoto systému, tzn, zásuvky, vypínače, rozvodnici jističe, děláme nové okruhy a osazujme proudový chránič, aby nový rozvod odpovídal jak normám, tak uživatelsky i obyvatelům bytu.