Rozvodné skříně v panelových a bytových domech bývají před rekonstrukcí elektroinstalace většinou vzhledem k jejich stáří a době, ve které byly postaveny, většinou ve velmi špatném stavu. Běžný obyvatel domu, který není znalý elektra, vidí rozvaděče pouze jako plechové skříně se starým olupijícím se nátěrem, mnohdy s pokřivenými plechovými dvířky, poškozenými zámky a tu a tam rozbitými sklíčky v otvorech pro odečet stavu elektroměrů. Po otevření dvířek středové měřené časti pak vidí jednotlivé elektroměry k bytům a staré černé bakelitové hlavní bytové jističe. Ve chvíli kdy ale rozvaděč otevřeme a podíváme se dovnitř, uvidíme původní hliníkové kabely  s opotřebenou izolací, chuchvalce prachu a nečistot, staré svazky zvonkových drátů k domovním telefonům a do toho změť kabeláže NN, kterou tam časem natahali různí privideři TV nebo internetu. Toto vybavení a uspořádání vnitřku rozvodných skříní již neodpovídá dnešním elektro normám a mnohdy bývá přímo rizikem zahoření pro obyvatele domu. Při případném vzniku požáru v rozvaděči by se oheň velmi rychle šířil po kabeláži do ostatních pater díky absenci požárních přepážek mezi jednotlivými podlažími.

Na tento stav máme pro naše zákazníky řešení. Nejlepším řešením je kompletní výměna všech rozvaděčů v domě za nové certifikované, které jsou pěkné zvenku, ale jejich hlavní předností je provedení, které odpovídá dnešním přísným požárním a elektrotechnickým normám. Rozvaděče díky jejich požární odolnosti, požárním ucpávkách a nové kabeláže uvnitř zajistí minimalizaci rizika vzniku požáru v domě. Instalací tohoto technologického celku se také zhodnotí nemovitost.

Pro zákazníky, kteří nechtějí měnit původní rozvaděče, máme také řešení. Umíme zhotovit nové vydrátování rozvaděče vč. nových vnitřních prvků, repasovat rozvaděč ( celkové vyčištění, oprava pantů, výměna rozbitých sklíček, narovnání ohnutých dvířek, oprava zámků, nový nátěr rozvaděčů, požární ucpávky ). Takový rozvaděč může po repasi i nadále další roky bezpromlémově sloužit obyvatelům domu.